دانستنی های تینت لب

دانستنی های تینت لب

دانستنی های تینت لب

تاریخ چه تینت لب ها از کره جنوبی نشت می گیرد و مورد استقبال کشوره های کره جنوبی و چین حتی کشور های غربی قرار گرفته است و در ایران هم طرفداران خاص خود را دارد. فرهنگ لغت Merriam-Webster “رنگ” را به عنوان “رنگی معمولاً خفیف یا کم رنگ” تعریف می کند و این دقیقاً تأثیر رنگ های اصلی لب است. رنگ های لب در صحنه زیبایی کره به دلیل توانایی آن در ایجاد لب های شیب عالی ظاهر شد. لب ombré نیز نامیده می شود، علامت بارز لب شیب دار رنگ روشن تر در داخل لب است که با نزدیک شدن به لبه لب ها محو می شود. در چند سال گذشته این مدل لب انتخابی برای بسیاری از سلبریتی های کره ای بوده است. سوزی بازیگر، خواننده و مدل تقریباً در تمام آرایش های خود از رنگ لب استفاده می کند.

 

دانستنی های تینت لب

 

رنگ لب چیست (و چه تفاوتی با رژ لب و برق لب دارد)؟

رژ لب ها و برق لب ها حاوی موم ها و روغن ها هستند که باعث می شود آن ها لیز بخورند و از روی لب های شما سر بخورند. از طرف دیگر، رنگ لب معمولاً یک پایه مایع یا ژل دارد، گاهی اوقات حتی یک بافت موس. در داخل این پایه رنگدانه هایی وجود دارد که مدت ها پس از تبخیر پایه آبکی به لب ها می چسبند.

معنی آن این است که رنگ های لب تکان نمی خورد و در تمام طول روز ماندگار می شود. نیازی به لمس کردن و هیچ علامت رژ لب ترسناکی روی فنجان قهوه یا لیوان آب شما نیست. به خصوص در ماه های تابستان محبوب است. و بسته به سایه، رنگ‌های لب ظاهر طبیعی‌تری نسبت به رژ لب می‌دهند و در عین حال به لب‌ها شادابی و رنگ ماندگاری می‌بخشند. (همچنین این یک گزینه مقرون به صرفه تر و بسیار کم دردسرتر از آرایش لب دائمی است، جایی که رنگ لب اساساً روی لب ها خالکوبی می شود، که برای مدتی در کره وجود داشت.)

در حالی که رنگ‌های لب اصلی کمی خشک می‌شدند، امروزه اکثر برندهای آرایشی مواد مرطوب‌کننده را اضافه می‌کنند تا لب‌ها را در تمام طول روز نرم و هیدراته نگه دارند. و از آنجایی که رنگ‌های لب بسیار رنگدانه‌ای دارند، کمی تا حدی زیاد می‌شود، بنابراین رنگ لب شما باید حداقل چندین ماه برای شما دوام بیاورد.

 

دانستنی های تینت لب

 

بنابراین انواع مختلف رنگ های لب چیست؟

وقتی صحبت از رنگ‌های لب به میان می‌آید، از آنجایی که شرکت‌های زیبایی با فرمول‌بندی‌ها و بافت‌های بیشتر و بیشتری تولید می‌کنند، ما از انتخاب رنج می‌بریم. در اینجا به برخی از محبوب‌ترین انواع رنگ‌های لب اشاره می‌کنیم.

 

دانستنی های تینت لب

رنگ های مایع لب

محبوب ترین نوع رنگ لب، رنگ لب مایع است. اعمال اینها فوق العاده آسان است. برای یک لب شیب دار، فقط از چوب دستی استفاده کنید تا در امتداد لبه های داخلی لب ها بکشید و لب های خود را چند بار به هم فشار دهید تا رنگ پخش شود. برای داشتن ظاهری نرم تر و پراکنده تر، رنگ را روی قسمت های بیشتری از لب های خود اعمال کنید و لب ها را چند بار به هم فشار دهید. در ابتدا، ممکن است فکر کنید که استفاده از رنگ های مایع لب به دلیل قوام آبکی آن دشوار است. اما برای کاربرد آسان فقط این نکات را دنبال کنید. ابتدا، قبل از استفاده از رنگ لب، یک بالم لب یا نوعی مرطوب کننده را روی لب های خود بمالید. این باعث می‌شود لب‌های شما نرم‌تر شود تا رنگ مایع لب به سرعت خشک نشود. دوم، برای جلوگیری از زیاده‌روی در رنگ‌آمیزی لب و ظاهری تقلبی، آن را فقط روی لب پایینی خود بمالید و لب‌هایتان را به هم فشار دهید. این کمک می کند که رنگ لب به طور یکنواخت روی لب های شما پخش شود. اگر بعد از استفاده از رنگ مایع لب، رنگ لب شما شروع به چروک شدن کرد، لب های خود را با یک دستمال مرطوب پاک کنید تا رنگ اضافی آن از بین برود تا ظاهری طبیعی تر داشته باشید.
دانستنی های تینت لب

رنگ های لایه بردار لب

رنگ لب لایه بردار یک تازگی واقعی است. این نوع رنگ‌ها که لکه‌های عمیقی روی لب‌ها باقی می‌گذارند که تا 12 ساعت ماندگاری دارد، در کاربرد آن با رنگ لب معمولی شما متفاوت است. ابتدا یک لایه ضخیم از این محصول را روی لب های خود بمالید و بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند. پس از خشک شدن رنگ، به سادگی فیلم را جدا کنید. رنگدانه‌های رنگی جذب لب‌ها می‌شوند و لکه‌ای که به‌وجود می‌آید غنی و آبدار به نظر می‌رسد، نه خشک.

دانستنی های تینت لب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://arahface.com/?p=2002
لینک کپی شد
0
X