11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

خیلی چیزها باعث پیری پوست ما می شوند. بعضی چیزها را نمی توانیم انجام دهیم. چیزی که ما نمی توانیم تغییر دهیم، روند طبیعی پیری است. نقش کلیدی ایفا می کند. با گذشت زمان، همه ما خطوط قابل مشاهده روی صورت خود پیدا می کنیم. طبیعی است که صورت ما مقداری از پری جوانی خود را از دست بدهد. ما متوجه می شویم که پوستمان نازک تر و خشک تر می شود. ژن‌های ما تا حد زیادی زمان وقوع این تغییرات را کنترل می‌کنند. اصطلاح پزشکی برای این نوع پیری “پیری ذاتی” است.

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

ما می توانیم نوع دیگری از پیری را که بر پوست ما تأثیر می گذارد تأثیر بگذاریم. انتخاب های محیطی و سبک زندگی ما می تواند باعث پیری زودرس پوست ما شود. اصطلاح پزشکی برای این نوع پیری “پیری بیرونی” است. با انجام برخی اقدامات پیشگیرانه، می توانیم تأثیراتی را که این نوع پیری بر روی پوست ما می گذارد، کاهش دهیم.

با افزایش سن، طبیعی است که پوست نازک تر، خشک تر و افزایش چین و چروک و سایر علائم پیری را تجربه کنند. با این حال، انتخاب های محیطی و سبک زندگی شما گاهی می تواند باعث پیری زودرس پوست شما شود. برای جلوگیری از پیری زودرس پوست، متخصصان پوست دارای گواهی هیئت مدیره توصیه می کنند این نکات ساده را دنبال کنید.

خب حالا با هماین 11 روش را با هم برسی کنیم و نتیجه بگیریم:

1.هر روز از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید: چه گذراندن یک روز در ساحل یا دویدن، محافظت در برابر آفتاب ضروری است. شما می توانید با جستجوی سایه، پوشاندن لباس های محافظ در برابر آفتاب – مانند پیراهن سبک و آستین بلند، شلوار، کلاه لبه گشاد و عینک آفتابی با محافظ UV – و استفاده از کرم های ضد آفتاب با طیف وسیع، از پوست خود محافظت کنید. SPF 30 (یا بالاتر) و مقاوم در برابر آب. شما باید هر روز ضد آفتاب را برای تمام پوست هایی که با لباس پوشانده نشده است استفاده کنید. برای محافظت مؤثرتر، به دنبال لباس هایی باشید که دارای برچسب فاکتور محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UPF) هستند.

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

2.به جای برنزه شدن از خود برنزه استفاده کنید: هر بار که برنزه می شوید، پوست خود را زودتر از موعد پیر می کنید. اگر از نور خورشید، تخت برنزه کردن یا سایر تجهیزات برنزه کردن داخل خانه برنزه شوید، این امر صادق است. همه اشعه های مضر UV منتشر می کنند که سرعت پیری پوست شما را تسریع می کند.

3.اگر سیگار می کشید، آن را متوقف کنید: سیگار کشیدن سرعت پیری پوست را بسیار افزایش می دهد. باعث ایجاد چین و چروک و رنگی کدر و کدر می شود.

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

Smoking and society smoker death and smoke health danger concept as a cigarette burning with people falling as victims in hot burning ash as a metaphor causing lung cancer risks with 3D illustration elements.

4.از حالت های تکراری صورت خودداری کنید: هنگامی که حالت چهره را ایجاد می کنید، ماهیچه های زیرین را منقبض می کنید. اگر چندین سال یکسان عضلات را منقبض کنید، این خطوط دائمی می شوند. استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش خطوط ناشی از چرت زدن کمک کند.

 

5.از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کنید: یافته های چند مطالعه نشان می دهد که خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه ممکن است به جلوگیری از آسیب هایی که منجر به پیری زودرس پوست می شود کمک کند. یافته های مطالعات تحقیقاتی همچنین نشان می دهد که رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند یا سایر کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند پیری را تسریع کند.

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

6.کمتر الکل بنوشید: الکل روی پوست خشن است. پوست را کم آب می کند و به مرور به پوست آسیب می رساند. این می تواند ما را پیرتر نشان دهد.

 

7.بیشتر روزهای هفته ورزش کنید: یافته های چند مطالعه نشان می دهد که ورزش متوسط ​​می تواند گردش خون را بهبود بخشد و سیستم ایمنی را تقویت کند. این به نوبه خود ممکن است ظاهری جوان تر به پوست بدهد.

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

8.پوست خود را به آرامی تمیز کنید: تمیز کردن پوست می تواند پوست شما را تحریک کند. تحریک پوست باعث تسریع پیری پوست می شود. شستشوی ملایم به حذف آلودگی، آرایش و سایر مواد بدون تحریک پوست شما کمک می کند.

 

9.صورت خود را دو بار در روز و پس از تعریق شدید بشویید: تعریق، به خصوص هنگام استفاده از کلاه یا کلاه ایمنی، پوست را تحریک می کند، بنابراین می خواهید پوست خود را پس از تعریق در اسرع وقت بشویید.

 

10.هر روز یک مرطوب کننده صورت بزنید: مرطوب کننده آب را در پوست ما حبس می کند و ظاهری جوان تر به آن می بخشد.

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11 راه برای کاهش پیری زودرس پوست

11.استفاده از محصولات مراقبت از پوست را که باعث گزش یا سوزش می شوند را متوقف کنید: وقتی پوست شما می سوزد یا می سوزد، به این معنی است که پوست شما تحریک شده است. تحریک پوست می تواند آن را پیرتر نشان دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در
https://arahface.com/?p=1952
لینک کپی شد
0
X